Cumhurbaşkanı Erdoğan ve CHP lideri Özel arasındaki görüşme başladı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile CHP Genel Başkanı Özgür Özel’in görüşmesi başladı. Bu görüşme, 2016’dan sonra AK Parti ve CHP genel başkanlarının ilk kez bir araya geldiği bir görüşme özelliğini taşıyor.

GÜNDEM MADDELERİ BELLİ OLDU

Erdoğan ve Özel, Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin 104’ncü açılış yıl dönümü nedeniyle düzenlenen 23 Nisan resepsiyonunda kısa bir görüşme gerçekleştirmişti. O görüşmede taraflar bir araya gelme kararı aldı. Görüşmede öncelikli gündem maddesi yeni anayasa olacak.Özgür Özel’in diğer gündem maddeleri arasında ise borçları nedeniyle sıkıntı yaşayan yerel yönetimlerin gelir kaynaklarının artırılması olacak. Belediyelerin merkezi yönetimden onay bekleyen projeleri, hayat pahalılığı, emekli aylıkları, ve atama bekleyen öğretmenler de öne çıkan başlıklar arasında yer alacak.

Görüşmede, İsrail’in Gazze’ye yönelik katliamları ile kalıcı barışın sağlanabilmesi için atılan adımların da değerlendirilmesi öngörülüyor. Özgür Özel’in görüşmede, Filistin için liderlere yazdığı mektup ile önümüzdeki günlerde Filistin’e yapacağı ziyareti de anlatması bekleniyor.

ÖZEL’İN GÖRÜŞMESİNE EMEKLİ BÜYÜKELÇİ EŞLİK EDECEK

Özgür Özel, Özel, görüşmede liderlerin yanı sıra birer eski büyükelçinin hazır bulunacağını söyledi. Beraberinde eski Washington Büyükelçisi Namık Tan’ın olacağını ifade etti. Tan’ın hem görüşmeden önce protokol kurallarını kontrol edeceğini hem de görüşmede not tutacağını vurguladı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x